Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Erkli Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kuruluş kayranında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde marka üretimu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece eğitim bilimi kesimünde familya olarak birmebzul markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çallıkışmalar yürüten KALKO, birmebzul ayak topu, sepet topu abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevki aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yerı esna Türkiye’nin en koskocaman özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda mevki almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi kayranında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı birmebzul toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi kayranında projeler yürütmektedir. Her sene birmebzul öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al https://alcipanasmatavan.name.tr/ https://kameraguvenliksistemleri.name.tr/ https://seyyarkokorec.name.tr/ https://guneslosyonlari.name.tr/ https://bayangiyim.name.tr/ Seo Fiyatları IQOS Heets fiyat
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al